Okršaj Ročestija i Gordića, bodovi idu u Podgoricu

15.10.17 | 20:12
Instagram

Crvena zvezda : Budućnost  75 : 79

Gledali smo u Železniku pravi derbi ABA lige. Tvrdu, takmičarsku utakmicu sa velikom brojem preokreta.

Prvo poluvreme obeležio je odličan šut domaćih za tri poena (Ročesti i Feldin) i sa druge strane ofanzivni skok Budućnosti. Gledaoci u Železniku nisu imali prilku da vide lepršavu igru, već veliki broj faulova i šutnutih slobodnih bacanja.

Drugo poluvreme gosti iz Podgorice mnogo bolje otvaraju, odličnom serijom Gibsona i Nikolića odlaze na prvu dvocifrenu prednost, ali kao i u prvom poluvremenu, veliki broj faulova i rani bonus Budućnosti, omogućili su crveno belima povratak u utakmicu serijom od 7-0.  Aleksandar Džikić je pokušao da minutima odmora probudi svoju ekipu, ali mu to nije pošlo za rukom.

Poslednji kvartal ovog derbija 4 runde ABA lige, igrao se u ritmu cele utakmice, dosta grešaka, faulova i tvrde košarke. Lazić se pridružio Ročestiju i Feldinu sa postignutom trojkom i svojom prepoznatljivom agresivnom odbranom je uspeo da podigne dvoranu u Železniku na noge.

Koliko je utakmica bila napeta i tvrda govori i činjenica da Filip Barović i Pero Antić zbog nesportskih ličnih grešaka nisu završili ovu utakmicu.

Nemanja Gordić nosi ekipu Budućnosti na svojim leđima i odgovora na neverovatnu šutersku predstavu Tejlora Ročestija.

Sam kraj utakmice doneo je neizvesnu završnicu u kojoj je prelomna tačka bila ukradena lopta Nikole Ivanovića i lagano polaganje u kontri za 70 - 74.

Zvezda prilazi na minus dva i brani napad, međutim Feldin promašuje otvorenu trojku za pobedu i ekipa iz Podgorice odnosi čitav plen.

Crvena zvezda ( Ročesti 23 5/5 za tri poena, Feldin 14, Bjelica 9 )     Budućnost ( Gordić 17, Gibson 13, NIkolić 13 )

Da li Partizan sa novim trenerom može do završnice ABA lige?