Drugi poraz Zvezde u Evroligi

24.10.17 | 20:09
Instagram

Himki - Crvena zvezda   85:78

Gledali smo odličnu utakmicu u kojoj je Crvena zvezda pokazala pravi pristup posle poraza od Cedevite u ABA ligi.

U prvom poluvremenu egal (43:44). Ekipa Dušana Alimpijevića je odlično otvorila meč i u prvoj četvrtini predvođena sjajnim Feldinom (12 poena u 1/4) ubacila čak 28 poena

Očekivana reakcija iskusne ekipe koju predvode Stefan Marković i Aleksej Šved. Veliki problem za Himki u prvom poluvremenu bila su dva brza faula Tomasa Robinsona.

U trećoj četvrtini Himki je pokazao sav svoj napadači potencijal, Šved je pogađao, priključio se i Robinson. Ovaj period utakmice je bio ključan za konačan ishod.

Crvena zvezda nije imala snage za raspoloženi Himki u drugom poluvremenu i moraće mnogo da radi na zagrađivanju svog koša i odbrani od pik igre, koju je Stefan Marković odlično rešavao.

Na kraju se i Anderson raspucao za sigurnu pobedu Himkija koji ide na skor 3-0.

Himki (Šved 18, Marković 10, Anderson 22)    Crvena zvezda (Feldin 14, Bjelica 13,  Ročesti 13)

Da li Partizan sa novim trenerom može do završnice ABA lige?