Dončić, Džekson, Printezis, Ćaćo i poraz šampiona

12.10.17 | 23:04
Instagram

Počela je nova sezona Evrolige i donela nekoliko uzbudljivih mečeva.

Real je savladao Anadolu Efes u Sinan Erden dvorani rezultatom 74:88 pre svega zahvaljujući fenomenalnoj partiji Luke Dončića koji je završio utakmicu sa 27 poena i indeksom korisnosti 32.

Real je kontrolisao čitav meč, uprkos odličnoj partiji Erika Mekaluma koji je postigao 26 poena. Danston i Ledo su mu bili najveća podrška, ali nedovoljno za pobedu u ovom trenutku protiv Reala. Vladimir Štimac je upisao 7 poena i 5 skokova.

CSKA u novu sezonu ulazi bez Miloša Teodosića i to je velika promena za trenera Itudisa i sve navijače moskovskog giganta. Armani iz Milana se ispostavio kao izuzetno tvrd orah, koji će biti teško savladati ove sezone.

Ekipa Simonea Pjaniđanija prikazala se u odličnom svetlu na ovom gostovanju i može biti zadovoljna svojim premijernim nastupom u ovoj sezoni. CSKA je slavio 93-84, ali Vladmir Micov i ekipa su bili konkurentni 35 minuta. Upravo pomenuti Micov je bio nakorisniji igrač Aramanija sa 16 postignutih poena. pratili su ga Gaudlok i Gudaitis. Kod pobednika, istakao se bekovski trio Rodrigez - De Kolo - Higins koji je kombinovano ubacio 60 poena!

U Bambergu smo gledali dva veoma interesantan meč tri četvrtine. A u četvrtoj smo videli samo jedan tim - Makabi (12-33 u 4/4).

Predvođeni sjajnim Džeksonom, koji će vrlo verovatno poneti titulu MVP prvog kola Evrolige. 27 poena, 7 skokova i 9 asistencija za ukupan indeks korisnosti 41!!! Makabi igra dobru napadačku košarku, a za razliku od prošlih neuspešnih sezona, sada imaju i ozbiljnog trenera u Nevenu Spahiji. Luka Mitrović je odigrao solidan meč iz 22 minuta zabeležio 9 poena. Bamberg - Makabi 71-88.

Olimpijakos je svoj prvi meč kao domaćin odigrao na Kritu, zbog suspenzije koja traje od prošle sezone. Dočekali su ekipu baskonije i savladali je rezultatom 75-64.

Može se reći tipična utakmica za sve koji zbaju kako crveno beli iz Pireja igraju na domaćem terenu. Bez Spanulisa i Robertsa, potpuna kontrola utakmice od samog početka. Odličnu rolu imao je Nikola Milutinov sa 9 poena, a standardno najbolji bio je Printezis sa 17. Kod gostiju iz Baskonije, Toko Šengleija i Grejndžer su bili jedini na pravom nivou sa 13, odnosno 12 poena.

U poslednjoj utakmici ovog kola gledali smo pravi Evroligaški obračun dva velikana. Unikaha je dočekala aktuelnog šampiona. U tvrdoj i neizvesnoj utakmici punoj preokreta, domaćin je slavio rezultatom 68-67.

Šut za pobedu promašio je Kostas Slukas sa poludistance. Fener je imao kontrolu većim delom utakmice, ali na početku 4/4 sjajna serija ekipe iz Malage i prva pobeda pred neverovatnom publikom. Nedović i Milosavljević su ubacili po 8 poena, dok je kod gostiju pomenuti Slukas bio najbolji sa 15 ubačenih poena, a naš reprezentativac Marko Gudurić meč je završio sa 5 poena.

Da li Partizan sa novim trenerom može do završnice ABA lige?