Instagram

Povratnik u Evroligu, ruski Himki u novoj dvorani je dočekao špansku Valensiju i trijumfalno otvorio ovu sezonu!

Himki - Valensija 75:70

Najbolji kao po običaju bio je Aleksej Šved koji je nastavio da igra u dobroj formi sa EP. Uzimao je dosta šuteva, ali i pogađao kada je to bilo potrebno. Odličnu podršku su mu pružali Tomas Robinson i naš internacionalac Stefan Marković.

Stefan je upisao 9 poena i imao 2 uspešna dodavanja za nepunih 20 minuta provednih na terenu.

Kod Valensije bolji od ostalih bio je Erik Grin sa 22 postignuta poena. Valensija svoju šansu za prvom pobedom čeka sledeće nedelje kada će ugostiti turski Anadolu Efes.

Barselona - PAO 98:71

Gledali smo rapsodiju ekipe iz Blaugrane ovo veče. Potpuno drugačiji tim od onog koji je razočarao prošle sezone. Novi trener, nova filozofija i bolji rezultati su na vidiku za navijače Barselone.

PAO se držao prvo poluvreme u igri, ali serijom 11-0 na otvaranju 3/4, ekipa Ćavija Paskvala gubi konce ove utakmice i na kraju doživljava pravi debakl od domaće ekipe.

Barsu je predvodio Kevin Serafan sa 24 poena, odličan je bio i Moerman sa 16. Kod gostiju Nikos Papas sa 20 i Nik Kalates sa 14 poena bili su jedine svetle tačke kod zelenih iz Atine.

Da li Partizan sa novim trenerom može do završnice ABA lige?