Prva pobeda Armanija, nestvarni Dončić, Oli siguran!

26.10.17 | 22:56
Instagram

Završeno je i ovo košarkaško veče.

Gledali smo sjajne mečeve, pre svega utakmicu Zvezda - Makabi, a na kraju i neizvesnu završnicu na utakmici Armani - Barselona.

Real Madrid je rutinski pobedio Žalgiris u Kaunasu (66:87), predvođen neverovatnim Lukom Dočićem koji je drugi put u tri dana pokazao zašto ga smatraju jednim od najvećih evropskih talenata i potencijala ikada.

Ubacio je 28 poena, upisao 9 skokova i 4 asistencije za konačni indeks korisnosti 35!  Žalgiris nije imao rešenja za talentovanog Slovenca, pa samim tim nije uspeo Jasikevičijus da u kratkom vremenskom razdoblju pobedi oba španska velikana.

Olimpijakos - Himki   92:75

Prvi poraz Himkija na prvom gostovanju. Tim iz Pireja je bio preveliki zalogaj za igrače Jorgosa Barcokasa. Držali su se gosti koliko toliko u prvom poluvremenu, ali to je bilo sve. U nastavku utakmice potpuna dominacija crvenih.

Vrhunsku partiju odigrao je Nikola Milutinov. Ubacio je sve što je šutnuo iz igre (8/8) i sa 17 poena bio najefikasniji pojedinac iz svog tima uz naravno standardno dobrog Printezisa (15 poena). Kod gostiju, istakao se Šved sa 23 i Robinson sa 19 ubačenih poena

Armani - Barselona   78:74

Prva pobeda "manekena" u ovogodšnjem izdanju Evrolige. Produbili su Barsinu krizu, koja je posle pobede nad Panatenaikosom u prvom kolu vezala tri poraza u elitnom takmičenju.

Uzbudljiva i lepa utakmica za gledanje u kojoj su domaćini nastupili bez prve zvezde tima, Gaudloka koji je zbog povrede propustio ovaj meč.

Sjajno ga je odmenio Teodor koji je predovio svoj tim sa 19 poena i 7 asistencija, ali iks faktor ove utakmice je svakako Mantas Kalneitis, koji je ušao sa klupe kada je Barsa imala +15, uneo potrebnu svežinu i energiju koja je rezultirala preokretom i konačnom pobedom!

Da li Partizan sa novim trenerom može do završnice ABA lige?