CSKA bolji u napadačkom obračunu (VIDEO)

17.04.18 | 19:48
Instagram

Košarkaši CSKA i Himkija otvorili su top 8 fazu Evrolige.

CSKA - Himki   98:95

Duel prve i osme ekipe posle regularnog dela Evrolige. Ruski obračun u ovoj fazi takmičenja doneo nam je utakmicu na veliki broj poena, kao što smo i mogli da očekujemo. Nema mnogo nepoznanica kada su ove dve ekipe u pitanju, veliki broj susreta kako ove, tako i prethodnih godina. Serija se igra na tri dobijene utakmice, a CSKA je domaćin na prva dva meča.

Odlično su gosti odigrali prvo poluvreme na krilima sjajnog Igora Vjalceva koji je postigao 4 trojke, kao i Stefana Markovića koji je takođe bio veoma uspešan u šutu za tri poena. Treba napomenuti naravno i odličnu Gila, kao i Alekseja Šveda, koji nije mnogo forisrao u prvom poluvremenu, pa je uspeo da "podeli" i četiri asistencije. Sa druge strane mestralno prvo poluvreme odigrao je Ćaćo Rodrigez sa 16 poena, kao i Nando DeKolo koji je upisao 10 poena, iako je meč počeo sa klupe. Dve sjajne napadačke predstave su obeležile ovo prvo poluvreme.

Treću četvrtinu je CSKA znatno bolje započeo, za razliku od početka utakmice. Brzo su domaćini istopili prednost gostiju i ušli u rezultatski egal. Razigrao se i Vil Klajburn, dok je Otelo Hanter nastavio da dominira pod obručevima. Primetno je da je CSKA podigrao nivo odbrane i da je znatno ozbiljnije pristupio. Tokom cele poslednje deonice gledali smo neizvestan meč u kojem su se ekipe menjale u vođstvu.  CSKA je na kraju iskoristio svoje iskustvo iz igranja ovakvih mečeva i priveo meč kraju u svoju korist. Mora se napomenuti da su domaćini igrali dugo bez pomoći Nanda DeKoloa u drugom poluvremenu, koji se požalio na povredu.

CSKA vodi sa 1-0 u seriji, a sledeći meč je na programu već u sredu, tako da ekipe mogu iskoristiti sutrašnji dan za gledanje snimaka i pripremu naredne utakmice. Najefikasniji iz redova domaćina bio je Rodrigez sa 22 poena, dok je Hanter upisao 18 poena. Kod gostiju Šved je ubacio 22 poena, dok je Vjalcev meč završio sa 21 ubaečnim poenom.

Da li Partizan sa novim trenerom može do završnice ABA lige?