Golden Stejt i Klivlend na kolenima, Jokić zaboravio da poentira! (VIDEO)

22.10.17 | 08:45
Instagram

Aktuelni šampion bez rešenja za Gasola, Klivlend bez Rouza počišćen. Od naših senku na sve bacila je povreda Teodosića, Jokić za 30 minuta bez poena, za Bobija samo 4 minuta, Bogdan i dalje van terena.

Aktuelni šampioni Golden Stejt Voriorsi, doživeli su drugi poraz u ovoj sezoni, ovoga puta bolji od njih bili su Grizliji, koji su slavili sa 111:101. Domaće je do pobede predvodio nezaustavljivi Mark Gasol koji je dominirao sa 34 poena i 14 skokova, a Grizliji su iskoristili prednost domaćeg terena i timskom igrom došli do velike pobede. Kari i Durent su postigli kombinovano 66, što na kraju nije bilo dovoljno da "Ratnici" ovo dobiju. GSW će popravni imati protiv Dalasa u noći između ponedeljka i utorka.

Klivlend na minus 21 pred svojim navijačima, kralj i družina nisu imali rešenje za ponovo ubedljivog Crnogorca, Nikolu Vučevića, koji je ponovo vodio Orlando do velike gostujuće pobede. Osetio se već večeras izostanak Rouza u igri Kavsa, ubedljiv poraz od Orlanda je za dublju analizu i preispitivanje učinjenog, s obzirom da sa postojećim rosterom ne bi smeli da dozvoljavaju ovakve poraze.

Vučević je meč završio sa 23 poena, 7 skokova, 5 asistencija, 3 blokade i jednom ukradenom loptom, a pratio ga je Džonatan Simons sa 19 poena, Furinije je dodao 13. Kod Kavsa 22 poena postigao je Lebron, a Kevin Lav je brojao do 19 za konačnih 93:114 za Orlando!

Vučević 64 poena u dva dana!

Denver rutinski došao do prve pobede u novoj sezoni, nošen sjajnim Milsapom i Faridom koji su postigli po 18 poena, Gari Haris je pomogao sa 17. Naš Nikola Jokić se za 30 minuta nije upisao u listu strelaca, ali je ekipi pomogao sa 9 skokova, 7 asistencija i jednom ukradenom loptom. Retke su situacije da igrač igra 30 minuta, a da učinak izostane, ali eto, i to se dešava. Nikola je uputio samo 3 šuta ka košu protivnika, a u pobedi pred domaćim navijačima odlučio je da pomogne ekipi na neki drugi način.

Bobi je ovoga puta zaigrao, ali samo 4 minuta i za to vreme upisao 2 poena, a njegovi Detroit Pistonsi došli su do gostujuće pobede u Njujorku slavivši sa 107:111. Teodosić je efikasno odradio svoje minute s obzirom da je za 10 minuta provedenih na parketu postigao 5 poena (1/1) za tri, uz 2 asistencije, a tada je usledila povreda. Naš košarkaš doživeo je peh na utakmici sa Finiks Sansima.

U pitanju je stopalo leve noge, i igrač Klipersa je morao da napusti teren već u drugoj četvrtini. Problem je nastao kada je Teodosić nezgodno zgazio na stopalo Devona Bukera. Opširnije u narednoj vesti...Klipersi su sa +42 počistili Finiks.

Da li Partizan sa novim trenerom može do završnice ABA lige?