25.10.18 | 10:07
Instagram

Izabranici Dejva Jegera upisali su svoju drugu pobedu ove sezone, a nakon Oklahome savladana je i ekipa Memfisa u prvoj pobedi na domaćem parketu.

Sacramento - Memphis 97:92

U utakmici koja se igrala na nesvakidašnje mali broj poena kada su NBA uslovi u pitanju, ekipa Sakramento Kingsa se bolje snašla i ostvarila svoju prvu pobedu pred svojim navijačima.

Veliki udeo, pored prepoznatljivo tvrde odbrane Memfisa i forsiranje pozicionih napada, da se ovaj susret završi sa svega 189 poena ide na konto dosta promašaja na obe strane tokom čitavog susreta, ali su domaći ipak pogađali kada je to bilo potrebnije.

Nakon bolje igre Memfisa na otvaranju susreta i kontrole prvog poluvremena, Kingsi su prvo sjajnom trećom četvrtinom koju su uspeli da dobiju rezultatom 29:19 uspeli da sustignu Memfis, a zatim boljom igrom i u poslednjoj deonici (koju su dobili rezultatom 26:21) i totalno preokrenu ovaj susret u svoju korist.

Najzapaženiji u pobedničkom timu bio je tandem Hild-Foks koji je kombinovano postigao 44 poena. Hild se istakao kao najbolji pojedinac svog tima sa 23 postignuta poena, 7 skokova i 2 asistencije, dok je spomenuti Foks dodao 21 poena, 8 skokova i 6 asistencija.

Dobre role u pobedničkom timu imali su Koli Stajn i naš Nemanja Bjelica koji su ostvarili dabl-dabl učinke. Koli Stajn susret je završio sa 15 poena i 10 skokova, dok je Nemanja uspeo da popuni sve statističke kolone i u svom prvom dabl-dabl učinku ove sezone zabeleži 11 poena i isto toliko skokova, čemu je još dodao i 5 asistencija, 3 blokade i 2 ukradene lopte.

U poraženom timu bolji od ostalih bio je Majk Konli koji je odigrao novu dobru partiju sa 27 poena, 6 skokova i 5 asistencija, dok je Mark Gasol u drugom uzastopnom susretu došao do dabl-dabl učinka sa 10 poena i 10 skokova.

Nakon 5 odigranih susreta izabranici Dejva Jegera imaju učinak od 2 pobede i 3 poraza, dok su Grizliji nakon ovog poraza na istom broju pobeda i poraza nakon četiri odigrana susreta.

Da li Partizan sa novim trenerom može do završnice ABA lige?