Ponovo sjajni Bjelica, Vučević odigrao utakmicu karijere!

21.10.17 | 07:49
Instagram

U noći iza nas samo Nemanja Bjelica nastupao od naših, Bogdan i Bobi "ponovo" bez minuta!

Košarkaši Minesote zabeležili su svoju prvu pobedu na otvaranju sezone na domaćem terenu savladavši neugodnu Jutu rezultatom 100:97. Najproduktivniji pojedinac u redovima Vulvsa bio je Endru Vigins koji je postigao 21 poen, pratili su ga Karl Entoni Tauns sa 20 uz 10 skokova i Džamal Kroford sa 17. Naš Nemanja Bjelica ponovo je odlično iskoristio ukazane minute i za 13 minuta na terenu upisao 10 poena uz 5 skokova šutirajući za tri poena 2/2. Podsećamo Bjelica je i u prvom meču na otvaranju sezone postigao 9 poena i svima već sada, nagovestio da je spreman za novu NBA sezonu, kako i sam kaže "spremniji nego ikada". Na drugoj strani u poreženom timu se istakao  Rodni Hud sa 20 poena, a pratili su ga još i sjajni Riki Rubio sa 19 poena, 10 asistencija i 5 skokova, te Derik Fejvors sa 16 poena i Rudi Gober koji je ostvario dabl-dabl sa 10 poena i 13 skokova.

Naš Bogdan Bogdanović nije nastupao, ali su njegovi Sakramento Kingsi upisali prvu pobedu i to na gostovanju, a pali su Dirk Novicki i Dalas Maveriksi. U pobedi su se istakli Džordž Hil sa 21. poenom i ruki Badi Hild sa 13 poena. Kod Dalasa jedina svetla tačka bio je Harison Barns sa 24 poena. Sakramento sada ima 1 pobedu i 1 poraz, a ono što ohrabruje jeste i prethodna utakmica koju su izgubili od Raketa "samo" 5 razlike, najavljujući borbenu sezonu, a sinoćna gostujuća pobeda je samo potvrda toga.

Srpski gorostas, Boban Marjanović, se i ovu utakmicu morao zadovoljiti samo mahanjem peškirom jer opet nije dobio šansu da zaigra, a pre njega šansu je dobio 208 visok Erik Moreland koji je Dramonda menjao 12 minuta i za to vreme ostvario samo 3 skoka. Pistonsi su doživeli prvi poraz, a domaći Vašington Vizardsi su na kraju izašli kao pobednici slavivši sa 115:111 iako su Pistonsi bili bolji u 3 od 4 četvrtine, a poraza ih je koštala katastrofalna treća četvrtina u kojoj su postigli samo 16 poena naspram 33 poena domaćih. Najbolji u pobedi domaćih bio je Oto Porter sa 28 poena, 9 skokova, 3 asistencije i 4 ukradene lopte. Dobru partiju su pružili i standardno dobri Džon Vol i Bredli BilVol je utakmicu završio sa 26 poena i 10 skokova, Bredli je dodao 25. Kod gostiju bolji od ostalih bio je Redži Džekson sa 21. postignutim poenom.

Orlando je poražen na gostovanju u Bruklinu sa 126:121, a Nikola Vučević je odigrao utakmicu života postigavši 41 poen uz 12 skokova i 3 asistencije, što nažalost nije bilo dovoljno za pobedu Medžiksa. Ostvareni individualni rezultat sa postignutim 41. poenom je tim bolji jer je Nikola šutirao u visokim procentima tj. 17/22 iz igre, iza linije za tri poena 6/8, odnosno 77% iz igre što je impresivno za jednog centra stavljajući akcenat na šut za tri poena.